חידות סימניות - תמונת שער

חמש חידות סימניות קלות (יחסית)

חידות סימניות הן דרך נהדרת להרחיב את אוצר המילים, להכיר סימניות חדשות וכן לזכור כיצד כותבים אותן. הרעיון בבסיסו מאוד פשוט – החידה היא משפט קצר ובדרך כלל די סתום והפתרון הוא סימנית אחת. נתחיל בדוגמה פשוטה שתבהיר איך הדברים פחות או יותר עובדים ואחר כך נעבור לחידות מאתגרות יותר. מוכנים?

זו כל החידה. מילולית הפירוש של המשפט הוא 'קצת יותר (一点) גדול (大)' אבל כדי להגיע לפתרון צריך לרדת לרזולוציה קטנה יותר כי מה שבעצם מבקשים מאיתנו לעשות כאן זה להוסיף נקודה (点) אחת (一) לסימנית 大 על מנת לקבל את הסימנית 太 שהיא פתרון החידה. טכנית גם הסימנית 犬 (כלב) נחשבת לפתרון אבל 太 יותר מתבקשת עקב הזיקה למשהו גדול. אם רוצים שהפתרון יהיה 犬 אפשר להוסיף רמז קטן ולומר 大一点狗. האמת – זו גם חידה לא רעה בכלל….

המשחק של ניחוש חידות סימניות נקרא בסינית 猜 או 猜字游戏, כאשר לחידות עצמן מתייחסים כ-字谜 והפתרונות נקראים 谜底. לפניכם חמש 字谜 ברמת קושי עולה המיועדות לתלמידים מתחילים. כדי לחשוף את הפתרון פשוט לחצו על התיבה של החידה. בהצלחה!

כמה הצלחתם לפתור? אם זו הפעם הראשונה שאתם נתקלים בחידות סימניות אז זה טבעי לחלוטין שהן יהיו לכם קשות, וממש לא נורא אם נעזרתם בפתרונות. המטרה העיקרית של הלקט הזה היא לעזור לכם להיכנס לראש הסיני ולהבין איך הדברים עובדים כדי שתצליחו יותר בלקט הבא.

כתיבת תגובה

גלילה למעלה