מנדרינה - תוכנית במבוק

תוכנית במבוק


צמח הבמבוק (ובעברית חִזְרָן) הוא אחד הצמחים האהובים והמוערכים ביותר בסין. הסיבות העיקריות לכך הן צמיחתו המהירה, עובדת היותו ירוק עד ושימושיו המגוונים. הבמבוק הוא חלק בלתי נפרד מן התרבות הסינית והכתב הסיני בפרט. בעת העתיקה, לפני המצאת הנייר, שימשו גזעי הבמבוק החלולים כמעין ניירות קשיחים מאורכים עליהם חרטו סימניות, ולאחר המצאת הנייר המכחולים הראשונים בהם השתמשו לציור וכתיבה יוצרו מגבעולי במבוק ומשיער חיות. הבמבוק מייצג גמישות ונוקשות המתקיימות זו לצד זו ושימש גם לפיגום ובנייה, שייט ודייג, מוזיקה ואומנות והרשימה נמשכת. במבוק הוא גם המזון האהוב על דובי הפנדה המזוהים כל כך עם סין וניתן אף למוצאו גם במגוון מנות משובחות מתוצרת המטבח הסיני.

תוכנית 'במבוק' של אתר מנדרינה מקנה גישה לסימניפדיה – אנציקלופדיית הסימניות הבלעדית של אתר מנדרינה אשר צומחת וגדלה בהתמדה. כל ערך בסימניפדיה כולל:

  1. תעודת זהות בסיסית של הסימנית
  2. הקלטה של הגיית הסימנית
  3. פירושים כולל דוגמאות להמחשה
  4. מספר צירופים שימושיים
  5. הסבר על מקור הסימנית וטיפים לזכירתה
  6. פירוט של צעדי הכתיבה

הסימניפדיה הוא גם מפתח סימניות חכם וניתן לחפש בה סימניות לפי שורש, רמת HSK או לבצע חיתוך נושאי. כל סימנית שקיים לה ערך בסימניפדיה מופיעה בכל רחבי האתר בצורת קישור לעמוד שלה, ומעבר עם העכבר עליה יפתח חלון עם הגייתה ב-Pinyin ופירושיה העיקריים. הערכים בסימניפדיה פתוחים לתגובות וניתן לשאול שאלות לגבי הסימנית וצירופיה, לדון במשמעותה, להתייעץ לגבי תרגום ועוד.

לא משנה באיזו מסגרת אתם לומדים, בין אם אתם תלמידים מתחילים שעושים את צעדיהם הראשונים בכתב הסיני, ובין אם אתם תלמידים מתקדמים שרוצים להרחיב את אוצר המילים ולהבין את הכתב יותר לעומק, הסימניפדיה היא הכלי עבורכם.

כדי להצטרף לתוכנית עליכם להירשם לאתר באמצעות הטופס הבא ולבחור אמצעי תשלום.

שימו לב: במידה ותבחרו לבצע תשלום בהעברה בנקאית גישתכם תתאפשר רק לאחר קבלת אישור על ביצועה.

גלילה למעלה