על האתר

אתר מנדרינה הוא נועד עבור כל מי שמתעניין בשפה הסינית-מנדרינית ובכתב הסיני. בין אם אתם תלמידים העושים את צעדיהם הראשונים במנדרינית, ובין אם אתם כבר שולטים בשפה היטב, תמצאו כאן כתבות, מאמרים וחומרים נוספים שיעמיקו את הידע וההבנה שלכם בשפה, ויעזרו לכם לשפר, לשמר ולתחזק אותה.

אתר מנדרינה מתמקד בפן המעשי של השפה הסינית האמיתית – כפי שהיא מדוברת ונכתבת בסין ולא בסינית של כיתות וספרי לימוד. על כן תמצאו כאן תכנים שונים ומגוונים כגון סרטונים, תמונות, קטעי קריאה, שירים, בדיחות וחידות שבמקור נועדו עבור הסינים עצמם, יחד עם התוספות וההסברים הנחוצים לתלמיד הישראלי.

באתר משולבת אנציקלופדיית סימניות חכמה אשר נקראת הסימניפדיה. כל סימנית אשר קיים לה ערך בסימניפדיה מופיעה באתר כקישור. במעבר עליה עם העכבר ייפתח חלון עם הפירוש הבסיסי וצורת ההגייה שלה ב-pinyin, ולחיצה עליה תוביל לעמוד של הערך המלא שלה ובו תוכלו למצוא את כל הפירושים בליווי דוגמאות שימושיות, הסברים לגבי המקור שלה, צעדי הכתיבה ועוד.

על הלוגו של מנדרינה

הסימנית המככבת בלוגו של מנדרינה היא הסימנית אשר פירושה הבסיסי הוא פרי. הסימנית 果 היא גם חלק מהמילה 果 שפירושה תוצאה, וגם חלק מהמילה 成果 שפירושה הישג או תוצאה מוצלחת. בדיוק כמו שבעברית אנחנו יכולים לומר שהמאמצים 'נשאו פרי', בשפה הסינית הציוריות הזו הרבה יותר מובנית בתוך שפה.

אגב, השילוב של 果 עם השורש 讠 שפירושו שפה, נותן לנו את הסימנית שפירושה שיעור. במקרה הזה התפקיד של 果 הוא בעיקר פונטי, כלומר לרמוז כיצד הוגים את הסימנית, אבל החיבור הרעיוני בין דיבור, פירות ותוצאות במטרה להביע את המשמעות של 'שיעור' הוא הסיבה העיקרית לבחירה בסימנית זו עבור הלוגו. אתם מוזמנים לקרוא יותר על הסימנית 果 בסימניפדיה. היא פתוחה לכולם.

קצת עליי

אני רן. גדרתי-ראשל"צי-בייג'ינאי שתופר את הציר בין המזרח התיכון למזרח הרחוק. חובב שפות מושבע עם פז"מ מצטבר בסין של כבר כעשור וחצי. יש לי תואר ראשון בשפה ותרבות סין מ-Beijing Language and Culture University ותואר שני בהוראת סינית מ-Beijing Normal University. יש לי ניסיון מקיף בהוראת ילדים ומבוגרים, ותרגמתי בין השאר גם ספרי לימוד ומילונים. כשאני לא כותב כאן אני מלמד עברית באוניברסיטת בייג'ינג לשפות זרות (BFSU).

קצת עליי - תמונה אישית
גלילה למעלה